Наші спеціалісти
Лікар-ендоскопіст - Бардаков Костянтин Сергійович
Це методика обстеження товстої кишки, що дозволяє лікареві оцінити стан слизової оболонки товстої і прямої кишки, виявити на ній зміни або будь-які аномалії. Проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу – колоноскопа. Процедура дозволяє не тільки зовні оцінити слизову, а й при необхідності зробити біопсію тканини з підозрілої ділянки для подальшого її дослідження. Процедура проводиться комфортно під час медикаментозного сну.
Показання для колоноскопії:
➢ наявність патологічних домішок у калових масах – крові, слизу, гною.
➢ хронічний запор або діарея
➢ болі у животі в області проєкції товстої кишки
➢ підвищена температура тіла протягом тривалого періоду без видимої причини
➢ анемія в аналізі крові нез’ясованого походження
➢ відчуття стороннього тіла у товстому кишківнику
➢ оцінка ефективності деяких видів лікування.
➢ випадки злоякісних пухлин товстої кишки у близьких родичів.
➢ вік більше 40 років в рамках онкологічного скринінгу.
Методика активно використовується для проведення скринінгу на рак товстої кишки – одного з найпоширеніших злоякісних новоутворень серед всіх онкологічних хвороб.
Колоноскопія – це високоефективна діагностична процедура, яка дає можливість виявити злоякісні новоутворення на ранньому етапі, що значно покращує прогноз на одужання.
Підготовка до колоноскопії.
Щоб процедура пройшла максимально комфортно та ефективно до неї потрібно правильно підготуватися. Для цього потрібні:
➢ Дієта – з раціону виключаються продукти з високим вмістом клітковини (овочі, фрукти, цілозернові хлібобулочні вироби) та продукти, що підвищують газоутворення у кишківнику (бобові, капуста і т. п.). Дотримуватися дієти потрібно приблизно за 4-5 днів до процедури.
➢ Прийом спеціального препарату для очищення товстої кишки напередодні – рекомендовані препарати можна уточнити на консультації у лікаря. Також лікар детально розповість вам про схему прийому ліків, або ж ви можете вивчити її в інструкції до засобу.
➢ Якщо дослідження буде проводитися під наркозом, у день дослідження забороняється їсти і пити будь-яку рідину.